מחפשים בית אבות סיעודי?

בהתחלה ניסיתם להתמודד עם זה לבד. אחרי הכל, הצלחתם לטפל בהורים שלכם בכוחות עצמכם עד עכשיו. כעבור כמה חודשים, ראיתם שהילדים והעבודה גוזלים מכם זמן רב, ואינכם יכולים כבר לדאוג להוריכם הקשישים בכל רגע נתון. מי יטפל בהם כעת?

הפיתרון האידיאלי, במקרים רבים, היא שיכונם של הקשישים בבית אבות סיעודי.

מהו למעשה בית אבות סיעודי?

בית אבות סיעודי, כמשתמע משמו, מיועד לקשישים אשר זקוקים לסיוע סיעודי. למה הכוונה? ובכן, אלו קשישים שעקב גילם המתקדם או מחלות שונות- פשוט אינם יכולים לבצע בכוחות עצמם את הפעולות היומיומיות הפשוטות. קשישים אלה זקוקים למישהו שיסייע להם להתלבש, לאכול, להתקלח, לעשות את צרכיהם, וכן הלאה.

כלומר, בשונה מבית אבות רגיל, בבית אבות סיעודי הדיירים לא רק משתכנים, אלא אף מקבלים טיפול והשגחה צמודים כל העת ממטפלים סיעודיים מנוסים, כאשר ההרגשה שמנסים להעניק לדיירים היא של 'בית', ולא של 'מוסד טיפולי'.

השירותים הניתנים לקשישים בבית אבות סיעודי

מלבד סיוע בביצוע פעולות היום יום, בתי האבות הסיעודיים השונים מספקים לקשישים המתגוררים בהם את כל צרכיהם: חדרים פרטיים מאובזרים היטב, ארוחות, וכדומה.

בתי אבות סיעודיים רבים גם מעניקים שירותים רפואיים עבור דייריהם וכן פעילויות תרבותיות שונות, כמו ערבי חברה, הופעות ומשחקים לגיל הזהב. כל אלה אמורים להפוך את השהות של הקשישים בהם לנעימה ככל האפשר.

מדוע לבחור בית אבות סיעודי ולא מטפל סיעודי?

אז, נכון, שירותיים סיעודיים יכולים לקבל קשישים גם בביתם, בעזרתו של מטפל סיעודי מוסמך. אולם, בית אבות סיעודי כולל יתרונות רבים אחרים שקשיש המטופל בביתו לא מקבל. בשונה ממטפלים סיעודיים פרטיים אשר נזקקים לחופשות ולסידורים אישיים מפעם לפעם, בבתי אבות סיעודיים הטיפול שמקבל הקשיש הוא סביב השעון: 24 שעות ביממה ו-7 ימים בשבוע.

מלבד זאת, כאשר קשיש מתגורר בביתו, נדרש ממנו לדאוג לתחזוקה השוטפת של הבית: תשלום חשבונות, ניקיונות, קניית מצרכים, ועוד. זה בהחלט לא מובן מאליו שעובד סיעודי יעשה עבור הקשיש את הדברים האלה, מה גם שבמקרים רבים גם בני משפחתו של הקשיש לא מסגלים לטפל בנושאים אלו באופן שוטף. בבית אבות סיעודי, דאגות אלה פשוט נמנעות מהקשיש וממשפחתו.

כיצד תבחרו בית אבות סיעודי עבור יקירכם?

קיימים בתי אבות סיעודיים רבים ברחבי הארץ. כשבוחרים בית אבות סיעודי, אין לבחור מוסד רק כי הוא קרוב אליכם או לבני משפחתו האחרים של הקשיש. חשוב שבית האבות באמת יהיה מותאם לצרכי הקשיש ויספק לו את כל הדברים להם הוא זקוק.

מלבד זאת, עליכם להקפיד לבקר בבית האבות הסיעודי טרם ההחלטה שתקבלו. חשוב מאד שתראו במו עיניכם את תנאי הדיור והמחיה בבית האבות, וכן שתשוחחו עם הגורמים המטפלים השונים הנמצאים בו.

הקפדה על כל אלה תביא לשיכונו של הקשיש היקר לכם בבית אבות סיעודי איכותי, אשר יאפשר לו לחיות את שנותיו המאוחרות בצורה הטובה ביותר.
מאמרים אחרונים

קישורים
- העסקת עובד זר
- גיל הזהב

שאלות? בקשות? אנחנו לשירותך:
שם:
דוא"ל:
טלפון:
הודעה:אוסטיאופורוזיס | עברת ניתוח קטרקט? | דמנציה | זיקנה נורמטיבית | מפת האתר
מחפשים בית אבות סיעודי לקשיש?