תיירות מרפא לבני גיל הזהב

על אף ההתפתחות הטכנולוגית במהלך השנים האחרונות, אנשים רבים הסובלים ממחלות כרוניות כאלו ואחרות עדיין פונים אל הטבע לטובת מציאת הקלה מהסימפטומים המעיקים. לצערנו כולנו מכירים זאת כיוון שעברנו זאת על בשרנו או לחילופין שמענו מבני המשפחה או מחברים.

המציאות העגומה היא, שלעתים קרובות הרפואה המודרנית אינה מספקת את הפתרון עבור בעיה כרונית, ואנו נאלצים להיעזר בריפוי באמצעים אחרים. חולים אלה על פי רוב פונים לתיירות מרפא, הכוללת בתוכה מגוון טיפולים, ביניהם טיפולים במעיינות חמים, מינרלים, אבנים חמות ועוד.

סוגי טיפולים ושיטות מרפא לבני גיל הזהב ובכלל

רוב אתרי תיירות המרפא מציעים לבני הזהב טיפול בבוץ, טיפולים במינרלים, רחצה במעיינות מרפא וטיפול בלחץ מים. בשונה ממרכזי ספא רבים המציעים טיפולים דומים, אתרי תיירות מרפא מציעים למטופל לשלב את הטיפולים בחווית נופש לכל דבר.

מרכזי הטיפולים ממוקמים באתרי נופש, ומכאן שמה של התופעה "תיירות מרפא". הכוונה לקיים את הטיפולים במקביל לחופשה מפנקת, על רקע נוף מרגיע וללא אילוצי הלו"ז שבדרך כלל מוסיפים על הלחץ הנפשי שלנו ביום יום.

מטופל אשר זקוק לטיפול כזה או אחר, יכול לשלב את הפעילות בנופש, לצאת לאתרי תיירות ולצפות בנופים מרהיבים בד בבד עם הטיפול המסור שיקבל באתרי תיירות המרפא.

תיירות מרפא בישראל

גם בישראל קיימים אתרי תיירות מרפא לא מעטים. אלפים מגיעים למדינה הקטנה השוכנת לחופי הים התיכון כדי לעבור טיפולים רבים בצורה המקצועית ביותר.

האתר הנפוץ ביותר בישראל עבור תיירות מרפא, הוא ים המלח. אלפי מבקרים מגיעים מדי שנה ושנה על מנת לפקוד את המקום הנמוך ביותר בעולם, שנחשב אתר המרפא המוצלח ביותר עבור הסובלים מפסוריאזיס. חולים במחלה מגיעים מכל העולם לשהות ממושכת על מנת להבריא מהמחלה.

אתרי תיירות מרפא בחו"ל

מזרח אירופה הינו איזור הידוע בעיקר בזכות אתרי תיירות המרפא שנמצאים בו. האזור נודע במשאבי הטבע כגון המעיינות החמים והמינרלים שבהם, אולם בנוסף לסגולות המרפא מדובר באתרי תיירות לכל דבר המציעים אטרקציות כיאה לכל אתר תיירות אחר בעולם.

כך למשל, אתרי תיירות מרפא יספקו למתארחים בהם הופעות, מסעדות, שמורות טבע וערבים מאורגנים. אתרי התיירות הידועים ביותר במזרח אירופה, הם ספא בויניצה שבסלובקיה, ספא פודברדי שבצ כיה, היא מרגרט שבהונגריה, ועוד רבים אחרים.

רוצה לצאת לחופשה? ליווי לאתר תיירות מרפא בעולם

במקרה של נסיעה לאתר תיירות מרפא בחו"ל, קיימת אפשרות של איסוף המטופל בשדה התעופה, הסעתו אל אתר הטיפולים וליווי צמוד שלו עד תום התהליך. אם זקוק לכם טיפול צמוד עוד לפני היציאה מהארץ, ניתן לתאם עם חברות מיוחדות אשר נועדו לביצוע שירותים מסוג זה, וילוו את התייר כבר מפתח ביתו.

במקרים אלו, יגיע רופא מטעם החברה לביתו של המטופל, וילוו אותו אל שדה התעופה וכמובן במהלך הטיסה. בשדה התעופה על פי רוב ימתין הרכב לשם המשך הנסיעה אל הטיפול הנדרש.
מאמרים אחרונים

קישורים
- בית אבות סיעודי
- בעיות זיכרון

שאלות? בקשות? אנחנו לשירותך:
שם:
דוא"ל:
טלפון:
הודעה:העסקת עובד זר לטיפול בקשיש | השמנה ודמנציה | זכויות גימלאים | אוסטיאופורוזיס | מפת האתר
מידע אודות אתרי מרפא וספא בארץ ובעולם - תיירות מרפא לבני גיל הזהב ובכלל!